Resultater af prøverne søndag d. 25.4.2021

Prøve

Hundefører

Hund

Point

Bemærkninger






IBGH 1

Tine

Cherish

87







STPR 1

Hubert

Chilli

98







STPR 2

Gethe

Hayley

96







STPR 3

Bente

Alfred

91







STPR 3

Henrik

Liara

91







IGP 1

Vicky

Fello

0

disk ML






IFH 2

Kate

Una

22







IFH 2

Finn

Vicky

79







IFH 2

Christer

Starceller

90







IFH 2

Tina

Veiko

92







Færdselsprøve

Heidi

Penny

Bestået







Færdselsprøve

Maria

Phoenix

Bestået







Færdselsprøve

Henriette

Rainbow

Bestået







Færdselsprøve

Frederikke

Cookie

Bestået


Resultater af prøverne søndag d. 8.9.2019

 

Prøve:

Hundefører:

Hundens navn:

A

B

C

Total

Note









IFH 2

Merete Frank

Imze

92



92

SG









IFH 2

Jan Herneth

Chanto

53



53

M









IFH 2

Tina Damkjær

Veiko

91



91

SG









StPr 1

Fuga

94



94

SG









StPr 1

Lene Søndberg

Dando

96



96

F









IGP 1

Lene Søndberg

Quno

76

83

70

229

T









BH

Karna Wærum

Emvy Me





Ikke bestået

 

 

Resultater for "Påskeprøven" lørdag d. 20.4.2019 

Dommer: Lene Carlson

 

Prøve:

Hundefører:

Hundens navn:

Race:

A

B

C

Total

Note










IGP 3:

Schæfer

88

84

81

253

G










STP 1:

Schæfer

96



96

F










Beg. B:

Schæfer


70


70

T










IFH 2 / SPH 2:

Schæfer

84



84

G











Schæfer

77



77

T











Schæfer

75



75

T










BH / Færdselsprøve:

Schæfer





Bestået











Urban Cowboy

Schæfer





Bestået





































 

 

 

Resultater for prøven i kreds 41 lørdag d. 8.9.2018.

 

Dommer: Morten Hansen

 

 

 

Prøve:

Hundefører:

Hundens navn:

Race:

A

B

C

Total

Note:










IPO 1

Søren Wærum

Royal Danish Dashing Doll

Dobbermann

16

83

71

170

M










IPO 3

Tina Jersie

Hedegaards Veiko

Schæfer

95

79

87

258

G










Beg.B

Jytte Christiansen

Zilly II von Löwenfels

Malinois


87


87











FPR 1

Kate Matthiassen

Cutulus Una

Schæfer

70



70











SPH 1

Kiss Vognsvend

Duke Pri-wat

Schæfer

79



79











SPH 2

Thomas Bruzelius

Calippo Ajax

Schæfer

2



2

M










SPH 2

Kate Matthiassen

Cutulus Audi

Schæfer

82



82

G










Færdselsprøve

Margit Meisner

Normanners Isha

Schæfer





Ej bestået










Færdselsprøve

Marianne Wærum

Royal Danish Fine Madness

Dobbermann





Bestået










Færdselsprøve

Ingrid M. Hansen

Daneskjold Northton

Malinois





Bestået

 

 

 

 

Her er lidt resultater som nogle af vores medlemmer har opnået "Ude i byen"

 

Hjertelig tillykke til alle.

 

Søren Wærum med Chilli: 91 point til DKK`s Beg B DM 157 point i Beg AB ( 72/85) i kreds 47 Suså 

 

Janne Wærum med Kenya: 81 point i Beg B i kreds 15 Nakskov

 

Tina Jersie med Veiko: 84 point i SPH 2 i kreds 71 Grenå 92 i SPH 2 i kreds 63 Hobro

 

Tina og Veiko er dermed kvalificeret til deltagelse i DKK og Schæferhundeklubbens SPH 2 DM 2018

 

 

Resultater for prøven i kreds 41 lørdag d. 26.5.2018.

 

Dommer: Mikkel Kruse

 

Hund:

Hundefører:

Gr. A:

Gr. B:

Gr. C:

Point i alt:

Prædikat:








Zerberuzdk Gringo

Tine Wedel Christensen

-

76

-

76

T








Hedegårds Veiko

Tina Jersie

81

82

87

250

G








Calippo Ajax

Thomas Bruzelius

15

-

-

15

M








Quentina vom Amur

Isa Nielsen

0

-

-

0

M








Nugga

Jane Jensen

29

-

-

29









RixDivan's Asko

Jes Høg Thorsen

91

-

-

91

SG

 

 

 

 

Hermed resultaterne for prøven i Schæferhundeklubben kreds 41 lørdag d 24 marts 2018

 

Dommer: Peter Gammelgård Mortensen

 

Hundefører

Hundens Navn

DKK reg.nr

Chipnummer

Prøve

Point

Prædikat








Jane Jensen

Nugga

2214

208210000489018

FPr3

96

F








Anne-Lise Olsen

Planteskolens Boogie

10859/2010

208206000147934

FPr3

91

SG








Kiss Vognsvend

Pri-wat Duke

04460/2011

208213990113085

FPr3

90

SG








Christian Nielsen

Team Aaby Inka

09758/2013

208210000450393

SPH 1

51

M








Iris Sørensen

Omira vom Mühlhamer Keller

14173/2011

R-E 7936

SPH 1

83

G








Else-Marie Grøn

Greve Tinka

22230/2009

208206000138634

SPH 1

5

M








Jes Høg Thorsen

RixDivan's  Asko

19704/2010

7520980013730

SPH 2

94

SG

 

 

 

 

 

Efter vores prøver lørdag d. 2.9.2017, ser resultaterne således ud:

 

 

Hundens navn

Reg. Nr.

HF navn

Prøve type

Gr. A

Gr. B

Gr. C

Prædikat

Bestået










Nugga

DK 2214

Jane Jensen

FpR 3

35



M

Nej










Greve Tinka

DK 22230/2009

Else-Marie Grøn

SPH 2

2



M

Nej










Trold Makker

DK 16839/2009

Merete Frank

SPH 2

90



SG

Ja










Zerberuzdk Emilie Ester

DK 08563/2015

Tine W. Christensen

FP





Ja










Shamigo's Joker

DK 10368/2016

Danny Nielsen

FP





Ja










Hedegård's Veiko

DK 12193/2014

Tina Jersie

IPO 1

93

88

90

SG

Ja










Gen-Chi Krimi

DK 05659/2014

Michael Larsen

IPO 1

60

80

94

M

Nej










Lærkebo's Ina

DK 12377/2013

Benny Stoico

IPO 2

60

85

85

M

Nej










Sund Hund Isa

DK 15152/2014

Merete Frank

IPO 2

86

84

90

G

Ja

 

 

 

 

 

Efter vores brugsprøver lørdag d. 25.3.2017, ser resultaterne således ud:

Prøve

Hundefører

Hund

Point

Note






FPr 3

Anne Lise Olsen

Planteskolen Boogie

75

Tilstrækkelig






FPr 2

Jane Jensen

Nugga

91

SG






SPH 2

Jørgen Damkjær

To-Fast Æske

91

SG






SPH 2

Arne Zeuthen

Maack's Sarko

11

M






SPH 1

Kiss Vognsvend

Pri-wat Duke

22

M






SPH 1

Else Marie Grøn

Grevens Tinka

79

Tilstrækkelig






SPH 1

Tina Jersie

Hedegårds Veiko

83

G






Beg B

Marianne Værum

Royal Danish Baronesse von Blixen

64

M






FP

Søren Værum

Royal Danish Dashing Doll


Bestået

 

Efter vores brugsprøver søndag d. 1.5.2016, ser resultaterne således ud:

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Bestået








Billie

Tæve

Hollandsk Hyrdehund

Laila Nanfred

4

FP

Ja








Pelo Lucas (Luka)

Han

Schæfer

Steen Christensen

41

FP

Ja








"T"QuBik Airport Hannover

Han

Malinois

Lise Lindegaard Andersen

84

FP

Ja








Hedegårds Veiko

Han

Schæfer

Tina Jersie

41

FP

Ja








Vom Dornenhof Bailey (Sommer)

Tæve

Rottweiler

Marie Berner

41

FP

Nej








Nugga

Tæve

Cocker Spaniel

Jane Jensen

41

FP

Ja








Atassi's Benji (Milo)

Han

Schæfer

Tine Nielsen

41

AB

Ja








Planteskolens Boogie (Zita)

Tæve

Schæfer

Anne-Lise Olsen

56

FPR-2

Ja








Walkini's Kala

Tæve

Schæfer

Lisbeth Rasmussen

41

FPR-1

Ja








Hiro Mi-Ji

Tæve

Malinois

Lise Lindegaard Andersen

84

SL-2

Ja








Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

IPO-2

Nej








Cutulus Audi (Molly)

Tæve

Schæfer

Kate Matthiassen

56

SPH-2

Nej








Hulgaards Aske

Han

Schæfer

Steen Rasmussen

56

SPH-2

Ja

 

 

Efter vores brugsprøver lørdag d. 10.9.2016, ser resultaterne således ud:

 

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Point

Bestået









Hedegårds Veiko

Han

Schæfer

Tina Jersie

41

Beg. B

91

Ja









Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

IPO-2

0

Nej









Maack Sarko

Han

Schæfer

Arne Zeuthen

6

IPO-3

179

Nej









Walkini's Kala

Tæve

Schæfer

Lisbeth Rasmussen

41

FPR-2

74

Ja









Planteskolens Boogie (Zita)

Tæve

Schæfer

Anne-Lise Olsen

56

FPR-3

70

Ja









Hulgaard's Alex

Han

Schæfer

Kaj Ingemann Jensen

4

SPH-2

70

Ja









Chade Odessa

Tæve

Schæfer

Jan Herneth

56

SPH-2

53

Nej









Kochen's Qalli

Tæve

Schæfer

Alette Høy

41

FP


Ja









Oggywons Dagmar

Tæve

Schæfer

Hanne Larsen

4

FP


Ja

 

 

Efter vores kredsmesterskab lørdag d. 12.11.2016, ser resultaterne således ud:

 

Hundens navn

Køn

Race

HF navn

Kreds

Prøve type

Point

Bestået









Atassi's Benji (Milo)

Han

Schæfer

Tine Vedel Christensen

41

FPR-1

0

Disk-ML









Nugga

Tæve

Cocker Spaniel

Jane Jensen

41

FPR-2

77

Ja (kredsmester)









Pri-wat Duke

Han

Schæfer

Kiss Vognsvend

41

FPR-3

79

Ja (kredsmester)









Hedegårds Rille (Fuga)

Tæve

Schæfer

Henriette Marqvordsen

41

SPH-1

82

Ja (kredsmester)









Hulgaard's Aske

Han

Schæfer

Steen Rasmussen

56

SPH-2

82

Ja









Hulgaard's Alex

Han

Schæfer

Kaj Ingemann Jensen

4

SPH-2

0

Disk-ML









Chade's Odessa

Tæve

Schæfer

Jan Herneth

56

SPH-2

91

Ja